Wielka przebudowa ŁKS-u. Klub żegna się z pięcioma piłkarzami

SW
SW

ŁKS Łódź potwierdził odejście kolejnych zawodników. Największą stratą jest rozstanie z Jasperem Löffelsendem, który był jednym z filarów drużyny w minionym sezonie.


Löffelsend odchodzi, negocjacje nie przyniosły efektu

Klub i zawodnik nie doszli do porozumienia, mimo że jeszcze w połowie czerwca dyrektor sportowy ŁKS-u sygnalizował, że rozmowy trwają. Niemiec rozegrał w barwach łódzkiego klubu 34 mecze i zdobył sześć bramek oraz tyle samo asyst. Takich liczb próżno szukać wśród obrońców w polskiej pierwszej lidze.


Wzięch i Idasiak też pakują walizki

Z klubem rozstają się również Mateusz Wzięch i Hubert Idasiak. Wzięch spędził przy alei Unii Lubelskiej dwa sezony, ale w pierwszym zespole zagrał tylko osiem razy. Idasiak rundę wiosenną odbył na wypożyczeniu w KKS-ie 1925 Kalisz i do Łodzi już nie wróci.


Pingot i Wojciechowski wracają do swoich klubów

Koniec wypożyczenia oznacza powrót Maksymiliana Pingota do Górnika Zabrze i Macieja Wojciechowskiego do Pogoni Szczecin. Pingot wywalczył miejsce w składzie, ale od 25 kwietnia nie grał z powodu kontuzji stawu skokowego.


ŁKS traci już dziesięciu piłkarzy

Łącznie klub opuściło dziesięciu zawodników. Wcześniej odeszli Aleksander Bobek, Piotr Głowacki, Bastien Toma, Jack Patterson i Gustaf Norlin. Skala zmian kadrowych wskazuje na gruntowną przebudowę zespołu przed sezonem 2026/2027.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *