Mamy w Łodzi już dwie dość rozpoznawalne rodziny sokołów wędrownych. Obie mieszkają na kominach łódzkich elektrociepłowni. Teraz za sprawą ŁKS, do naszego miasta sprowadzi się kolejna. Dominik Sokół przywędruje do naszego miasta.
Dominik Sokół
Urodzony w 1999 roku zawodnik, karierę rozpoczynał w Radomiu. Grał zarówno w miejscowej Broni, jak i Radomiaku. W tym ostatnim rozegrał 29 spotkań na poziomie ekstraklasy. Rok 2023 spędził w słowackim Tartanie Preszow. Po powrocie do kraju grał w Zagłębiu Sosnowiec. Ostatnie dwa sezony spędził w Zniczu Pruszków, z którym na zakończenie ostatnich rozgrywek, spadł z I ligi. Początkowo występował na pozycji napastnika. W pewnym momencie kariery, został przekwalifikowany na obrońcę. Dziennik Łódzki już wczoraj informował, że zawodnik ten podpisze umowę z ŁKS. Dziś jak widać formalności zostały dopięte. Kontrakt został podpisany na rok, z opcją przedłużenia.
Czy to już koniec?
Nazwisko Dominika Sokoła, było ostatnim, które przewijało się w plotkach transferowych, jako potencjalne wzmocnienie ŁKS. Linia obrony łodzian została na pewno solidnie wzmocniona przed sezonem. Atak również wygląda przyzwoicie. Niepokój budzi skład pomocy ŁKS. W związku z pogłoskami o braku porozumienia z Mateuszem Wysokińskim, może to być poważny problem. Miejmy nadzieję, że Radosław Mozyrko stanie na wysokości zadania i albo skłoni młodego pomocnika do ugody albo znajdzie dla niego wartościowe zastępstwo.
