Doświadczony środkowy nie przedłuży kontraktu z bełchatowskim klubem. Po trzech sezonach w PGE GiEK Skrze drogi zawodnika i klubu rozchodzą się.
Koniec współpracy
Łukasz Wiśniewski nie zagra w żółto-czarnych barwach w sezonie 2026/2027. Klub oficjalnie potwierdził rozstanie z 20-letnim weteranem polskiej siatkówki. Środkowy trafił do Bełchatowa w 2023 roku i przez trzy sezony był częścią drużyny, choć ostatni czas upłynął mu przede wszystkim pod znakiem problemów zdrowotnych.
Nieudany finał pobytu
W sezonie 2025/2026 Wiśniewski pojawił się na parkiecie tylko siedem razy i zdobył 19 punktów. Rok wcześniej prezentował się znacznie lepiej — rozegrał 30 meczów i dorzucił do dorobku drużyny 218 punktów. Sezon 2023/2024 również przyniósł mu rozczarowanie, ponieważ kontuzja ograniczyła go do zaledwie dwóch spotkań.
Legenda polskiej siatkówki
Wiśniewski to zawodnik z bogatym CV. Przed przyjściem do Skry grał kolejno w AZS Częstochowa, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle przez osiem lat oraz Jastrzębskim Węglu. W całej karierze zdobył pięć tytułów mistrza Polski, cztery Puchary Polski i trzy Superpuchary Polski. Dotarł również do finału Ligi Mistrzów, z którego przywiózł srebrny medal.
Słowa prezesa
Prezes KPS Skry Bełchatów Michał Bąkiewicz podziękował zawodnikowi za trzy lata spędzone w klubie i zaznaczył, że Wiśniewski mimo kłopotów zdrowotnych zawsze zachowywał profesjonalizm i wspierał drużynę na treningach. Życzy mu zdrowia i powodzenia w kolejnych wyzwaniach.
