Radni miejscy ocenili, jak Hanna Zdanowska zarządzała miejską kasą w ubiegłym roku. Wynik głosowania nie pozostawia wątpliwości.
We wtorek 24 czerwca 2026 roku Rada Miejska w Łodzi udzieliła prezydent Hannie Zdanowskiej absolutorium za wykonanie budżetu miasta w 2025 roku. Radni zagłosowali za przyjęciem sprawozdania finansowego, które wcześniej pozytywnie oceniły Regionalna Izba Obrachunkowa, niezależny biegły rewident oraz agencja ratingowa S&P. Ta ostatnia utrzymała wiarygodność kredytową Łodzi na poziomie BBB+.
Miasto zarobiło zamiast wydać
Łódź zakończyła 2025 rok z dochodami przekraczającymi 7,25 miliarda złotych. Zaplanowany wcześniej deficyt nie tylko nie wystąpił, ale miasto wypracowało ponad 86 milionów złotych nadwyżki operacyjnej. Majątek Łodzi wzrósł o kolejne 1,8 miliarda złotych. Miasto odzyskało też blisko 120 milionów złotych z tytułu udziałów w podatku CIT.
Drogi, tramwaje i kamienice
W 2025 roku wyremontowano 65 kilometrów dróg, co jest najlepszym wynikiem od wielu lat. Ponad miliard złotych trafił na inwestycje miejskie, które objęły modernizację szkół, rozbudowę komunikacji miejskiej oraz rewitalizację kamienic w centrum miasta.
Piętnaście lat zmian w liczbach
Sesja stała się też okazją do podsumowania półtorej dekady rządów Zdanowskiej w Łodzi. W tym czasie wyremontowano lub wybudowano ponad 7300 mieszkań, zrealizowano około 500 inwestycji drogowych i posadzono ponad 300 tysięcy drzew. Zakupiono 455 autobusów i 135 tramwajów, a rewitalizacja historycznego centrum stała się jednym z największych takich projektów w Polsce.
