Wakacje 2026: 67 tysięcy łódzkich uczniów odłożyło tornistry

SW
SW

Łódź żegna rok szkolny 2025/2026. Uczniowie i nauczyciele zaczęli dziś zasłużony odpoczynek.

Koniec szkolnego maratonu

W piątek 27 czerwca łódzkie szkoły zamknęły swoje drzwi na dwa miesiące. Ponad 67 tysięcy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych odebrało świadectwa i oficjalnie rozpoczęło wakacje. Na przerwę zasłużyło też ponad 11 tysięcy nauczycieli.

Uroczystość w sercu miasta

Miejskie zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska pogratulowała uczniom wytrwałości i zaangażowania przez minione miesiące. Podziękowała też nauczycielom za ich pracę i życzyła wszystkim udanego odpoczynku. Wiceprezydent Małgorzata Moskwa-Wodnicka zaapelowała natomiast o bezpieczne spędzenie wolnego czasu.

Ważny rok dla tysięcy łodzian

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego jest wyjątkowe dla wielu rodzin. Prawie pięć tysięcy dzieci po raz pierwszy usiadło w szkolnej ławce we wrześniu i dziś kończy swoją pierwszą klasę. Ponad pięć tysięcy maturzystów zamknęło natomiast szkolny rozdział na dobre. Ósmoklasistów, którzy pożegnali szkoły podstawowe, jest ponad pięć tysięcy.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *