Łódź żegna rok szkolny 2025/2026. Uczniowie i nauczyciele zaczęli dziś zasłużony odpoczynek.
Koniec szkolnego maratonu
W piątek 27 czerwca łódzkie szkoły zamknęły swoje drzwi na dwa miesiące. Ponad 67 tysięcy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych odebrało świadectwa i oficjalnie rozpoczęło wakacje. Na przerwę zasłużyło też ponad 11 tysięcy nauczycieli.
Uroczystość w sercu miasta
Miejskie zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska pogratulowała uczniom wytrwałości i zaangażowania przez minione miesiące. Podziękowała też nauczycielom za ich pracę i życzyła wszystkim udanego odpoczynku. Wiceprezydent Małgorzata Moskwa-Wodnicka zaapelowała natomiast o bezpieczne spędzenie wolnego czasu.
Ważny rok dla tysięcy łodzian
Tegoroczne zakończenie roku szkolnego jest wyjątkowe dla wielu rodzin. Prawie pięć tysięcy dzieci po raz pierwszy usiadło w szkolnej ławce we wrześniu i dziś kończy swoją pierwszą klasę. Ponad pięć tysięcy maturzystów zamknęło natomiast szkolny rozdział na dobre. Ósmoklasistów, którzy pożegnali szkoły podstawowe, jest ponad pięć tysięcy.
