7 czerwca minęło siedem lat odkąd na rogu Piotrkowskiej i Mickiewicza, obok przystanku Piotrkowska Centrum nazywanego też „Stajnią Jednorożców”, stanęła stalowa rzeźba „Unicorn, a Place for Stars” Tomohiro Inaby. Miasto postanowiło świętować urodziny Jednorożca trzy tygodnie po czasie.
Przez lata rzeźba wpisała się w miejski krajobraz – przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców. Świętowanie pierwszych urodzin Jednorożca przypadło w pandemię – wtedy przy pomniku powstało „selfie place”.
“Po latach, z okazji 7. urodzin rzeźby, wracamy do tej tradycji. Podczas imprezy miejskiej przy Piotrkowskiej 165/169 powstanie „strefa selfie” – do dyspozycji uczestników będą tematyczne gadżety i przebrania. Chętnym wykona zdjęcia profesjonalny fotograf.” – zachęcają organizatorzy.
Dla gości przewidziano tort, o oprawę muzyczną zadba DJ, atrakcje plastyczne zapewni Orientkowo, a także Polskie Towarzystwo Origami. Pod okiem instruktora powstaną z papieru nie tylko jednorożce, ale też inne zwierzęta, kwiaty, czy symbole miasta – łódki. Będzie można wziąć też udział w konkursach z nagrodami. Do wygrania m. in. wejściówki do ZOO Łódź, ubrania i gadżety z motywem jednorożca.
Radni podjęli decyzję wobec Hanny Zdanowskiej. Jaką?
7. Urodziny Łódzkiego Jednorożca odbędą się przy pomniku w sobotę, 27 czerwca w godz. 10-16.
